امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل باور
همه ما به NA نمیآییم که به طور خودکار پاک بمانیم . اما اگر به شرکت در جلسات ادامه دهیم ، پشتیبانی لازم برای بهبودی خود را در معتادان گمنام پیدا میکنیم . وقتی فردی باشد که ما را باور داشته باشد، حتی اگر خود را نیز باور نداشته باشیم، پاک ماندن آسانتر است.

همه ما به خصوص وقتی نمیتوانیم خود را باور کنیم ، به فردی نیاز داریم که ما را باور داشته باشد .
پاسخ
قبل از اینکه وارد انجمن شویم باور دیگران در ما شکل گرفته بود (مثال کسی که مواد مصرف کند تا اخر عمر مصرف خواهد کرد )و مصزف مواد هم اجازه نداد تا ما درست غلط را از هم تمیز دهیم دز انجمن به ما کمک میشود کم کم به توانایی برسیم حق انتخاب به ما داده میشود و ما کم کم با شواهدات عینی به باور میرسیم اولین باور اینکه واقعا میشود جلسه رفت و چندین ساعت اصلا به مواد فکر نکرد ...
پاسخ
بر خلاف گذشته که میبایست هر چه را ببینم تا باور کنم ، امروزه در بهبودی هر چه را که باور کنم ، میتوانم آن را ببینم ، باور به اصولی که توانست میل و وسوسه مرا نصبت به مواد مخدر بگیرد کار دشواری نیست
برنامه معتادان گمنام عجب موهبت بزرگیست.
پاسخ
زمانی که مسئله ای برای من به طور مستمر تکرار شود باور بوجود میاد. چون آن مسئله را لمس کرده ام و نیازی ندارم آن را حاشا کنم .

باور من وقتی وارد انجمن شدم خیلی ضعیف بود چرا که مسئله بهبودی برایم تازگی داشت و فکر نمیکردم برایم کار کند. وقتی به مرور و طی فرآیندی این باور به من منتقل شد . 

همان طور که باور سلامت عقل برایم غریبه بود . فقط کافیست برای اصل باور ی ترازنامه ساده از خود تهیه کنیم و ببینیم که چه چیزهایی را دیروز باور نداشتیم ولی

امروز یقیناً به او باور قلبی داریم .
پاسخ
درزمان مصرف باورمن این بودکه تااخرعمرم نمی توانم پاک به شوم ووقتی دوستهای هم مصرفی خودرا دیدم که پاک شدن ولی بازبه این باورنرسیدم که منهم می توانم پاک بشوم ولی وقتی به انجمن امدم به مروربه این باوررسبدم که من بدونه مصرف مواد می توانم زندگی کنم وبه مروربه سلامت عقل رسیدم وهرگاه باتغیرباورهای غلط به باورهای درست درفرایندبهبودی قرار می گیرم
پاسخ
باور به اینکه می توانم بهبود پیدا کنم و در مسیر بهبودی قرار بگیریم با حضور در جلسات ، کارکرد قدم ها در من زنده شده و هر روز نسبت به اصول انجمن بیشتر و قوی تر شد ، با کارکرد قدم دوم و ارتباط با نیروی برتر و درخواست کمک از او این باور قوی تر شد .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان