امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل اقرار
دیگر نباید به تنهایی سعی در حل معمای اعتیاد خود کنیم . وقتی عجز خود در برابر اعتیاد را صادقانه اقرار میکنیم ، میتوانیم جستجوی شیوه بهتری از زندگی را آغاز کنیم . در جستجوی خود تنها نخواهیم بود . ما در جمع خوبی هستیم.

روز خود را با اقرار عجز خود در برابر اعتیاد شروع میکنم . به خود یادآور میشوم که قدم اول با "ما" شروع میشود و میدانم که هرگز دوباره مجبور نیستم با بیماری خود تنها باشم.
پاسخ
اقراز کمک میکند نا مجبور نباشیم مشکلات درد رنچ را مثل گذشته به دوش بکشیم و هر چه اقرار صادقانه کنم از شعار به شعور رسیدن است یعنی
پذیرش بیماری اعتیاد دیدن واقعیتها جنگ نکردن و عاجزانه زندگی کردن ...
پاسخ
از نگاه من تمامیت برنامه معتادان گمنام بر پایه اقرار استوار است ، همه ی قدمها به نوعی اقرار به اعتیاد و غیر قابل اداره شدن زندگی توسط اعتیاد است ، اقرار یعنی پذیرفتن خود و خواهان کمک خواهی در برابر اعتیاد است .با اقرار اولیه ی من یک معتاد هستم بود که فرایند بهبودی آغاز شد.
پاسخ
به عقیده من نقطه آغاز بهبودی اقرار است. وقتی اقرار میکنم که نمیتوانم از همه جهات مورد حمایت قرار میگیرم. اقرار شروع تغییر اساسی و شگرف در زندگی و بهبودی من است. 

اقرار یعنی تمایل برای پیشرفت ، یعنی کوتاه آمدن از خودمحوری ، یعنی اعلام شکست و درخواست کمک از دیگران و خداوند
پاسخ
هرگزمن قبول نمیکردم که معتادهستم وهروز الوده تر میشدم ولی وقتی به عجز خود رسیدم که توانی برای مصرف ندارم پناه اوردم به انجمن اولین قدم یادگرفتم که باید اعتیادخودرااقراکنم وبعدمیتوانم صداقت خودرا به اجرا بگذارم اصول روحانی اقراربه من شهامت دادکه خودم رابپذیرم وبه اصول روحانی پایبندباشم
پاسخ
اقرار یک پل ارتباطی میباشد... از من به خویشتن. وقتی واقعیت های درونم را از زبان خودم میشنوم، این ارتباط شکل میگیرد.
پاسخ
اقرار یکی از اصول روحانی است که به من کمک کرد. تا پاک بمانم
امروز هر چه صادقانه تر اقرار میکنم کمک بیشتری دریافت میکنم چیزی که در گذشته دقیقا برعکس فکر میکردم
هنوز هم معجزه اش را درک نکردم ولی برایم شگفت انگیز است که چگونه عمل میکند
پاسخ
اصل
روحانی اقرار
اولین اقدام در قدمهای دوازده گانه جهت رسیدن به بیداری روحانی در قدم دوازده میباشد.
پاسخ
با اصل اقرار به اشتباهات خود در قدم پنجم و تراز نامه قدم چهارم و قدم دهم ، خود را رها می کنم و به اشتباهات خود پی می برم و از آنها به عنوان یک فرصت برای تکرار نکردن شان استفاده می کنم .

امروز اقرار به اشتباه خود را مشارکت می کنم و از خداوند می خواهم مرا یاری کند تا بتوانم در مسیر درست و بهبودی قرار بگیرم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان