امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم چهارم سوال 17 : رفتارهای من چگونه به افزایش رنجش هایم کمک کرد؟
ما کردار گذشته و رفتار فعلی خود را مرور می کنیم تا ببینیم کدام یک از آن ها را می خواهیم نگه داریم و کدام را به دور اندازیم . البته هیچ کس ما را مجبور نمی کند که از بدبختی های خود دست برداریم . این قدم به عنوان یک قدم مشکل معروف شده است ، اما در واقع بسیار ساده است .
پاسخ
وقتی که احساسات دیگران برای من موجب رنجش می شود یک احساس دیگر را در خودم دارم سرکوب می کنم و این سرکوب یکی از دلایلی است که رنجش پایدار میشود ومنجر به

رفتارهای دیگری می شود.
پاسخ
زمانی که در درون نتوانم رنجشی را حل کنم در افکارم به آن دامن میزنم و این دامن زدنها باعث میشود تا رفتار و اعمالم نمایان شود
و بدلیل اینکه من بیشتر با احساساتم زندگی میکنم و از روی آن عمل میکنم و معمولا یک رنجش را توسعه میدهم
پاسخ
زمانیکه تولید رنجش میشود باید ببینم به کجای من برخورده مثال غرور یا عزت نفس وووو و دنبال چگونگی دقیق خطاهای خودم باشم اما وقتی دنبال بررسی خودم نباشم مسلما احساسات ناخوشایند را تجربه خواهم کرد به جنگ با خودم خواهم رفت ارتباطم با خودم و محیط پیرامونم قطع میشود منزوی میشوم و دایما خسارت وارد میکنم ببرسی نکردن خودم میتواند اشتباهات دیگران را بزرگ نمایی کنم و این مسله موجب میشود از ما افراد بهتری نسازد ....
پاسخ
زمانی رنجش های من ادامه دار میشوند که موضوعی که برایم تواید رنجش شده است را ، در خلوت بررسی بیمارگونه میکنم
بدنبال نقش خود نمیروم ، با بستن اعتقادات شخصی در درون خود ، دیگران را موجاب میکنم که به آنها احترام بگذارند
رفتارهای من حفظ و حراست از رنجشهاست ، گاهی در جهت توجیه خود و گاعی هم برای مخفی کردن خود
پاسخ
وقتی اقرار نمیکنم.تسلیم نیستم.مشارکت نمیکنم،فرار از واقعیتها میکنم،نقشه میکشم برای دیگران،اینها مثل زنجیر بهم وصل هستند و قهر کردن یا با واکنشهای انفجاری رفتار و گفتارم باعث رنجش می شود .
پاسخ
من وقتی نقش خودم رو در رنجش ها در نمی اورم.و تراز نمیگیرم حق به جانب میشوم.توقع ام بالا میرود .و تسلیم نمیشوم .مشورت نمیکنم و خود محورانه جلو میروم
پاسخ
چیزهای که مرا ناراحت می کند نمی توانم ببخشم ویا انها را رها کنم
واحساساتی همچون  غم ، ترس ،خشم ،توقع ،وشاخه های مربوط به این گونه احساسات ،رفتارهای من را تحت تعصیر خود قرار میدهد وبه صورت حق به جانبانه وخودمحورانه عمل می کنم .
پاسخ
رفتارهایی مانند خودخواهی ، غرور ، خودمحوری ، عدم پذیرش دیگران ، خشم و ... باعث می شد تا رفتار دیگران با من تغییر کند و رنجش من نیز بیشتر می شد . این نواقص را بعد از شناسایی و خود شناسی می توانیم کمرنگ کنیم .
پاسخ
با سلام....
سوال هرگونه عکس العملی که از من سر زده که باعث طولانی تر شدن عمر رنجش من از آن اتفاق یا ماجرا شده را میخواهد.

یعنی: دوری زیاد ، انتقاد های بیرحمانه ، سردی و بی تفاوتی ، قضاوت مستقیم و غیر مستقیم ، فحاشی و ناسزا گویی ، نقشه کشی و برنامه ریزی برای ترور شخصیتی طرف مقابل ، مارک ها و اَنگهای متفاوت چسباندن به طرف ، مظلوم نمایی کردن و نقش قربانی را بازی کردن که ما خیلی جاها از این ابزار استفاده میکنیم ، شکستن گمنامی طرف ، تجاوز و ورود به حریم شخصی طرف و غیره...‌‌‌... که در کل این رفتارها باعث میشوند تا فضا را برای خودم حفظ کنم و به خودم این اجازه را بدهم که هر طور شده رنجش را به نفع خودم تمام کنم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان