امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم سوم سوال 7 : اراده شخصی من چگونه بر دیگران اثر گذاشت ؟
ما به مانند طوفان و تند بادی بی رحم به زندگی افراد خانواده ، دوستان و حتی غریبه ها تازیانه می زنیم و کاملا از خرابی که در پشت سر باقی می گذاریم ، نا آگاه هستیم . اگر شرایط طبق دلخواه ما نباشد سعی می کنیم به هر نحو ممکن آن را به گونه ای تغییر دهیم تا به اهداف خود برسیم . حاضریم به هر قیمتی به خواسته خود برسیم . چنان سرگرم تعقیب افکار و خواسته های آنی و اجباری خود هستیم که کاملا رابطه ما با وجدان مان و نیروی برتر قطع می گردد . برای کار کردن این قدم نیاز است که هر یک از ما راه هایی را که از آن طریق طبق اراده شخصی خود عمل کرده ایم را تشخصی دهیم .
پاسخ
فقط اراده شخصی را نمیتوان مخرب دید
همین که با تمام خستگی هایم (کاری) باز هم تمایل دارم که تلاش کنم و حرکت کنم ، این هم اراده شخصی است و در راستای زندگی بسیار مفید
اما از آنجایی که بیماری دارم بنام اعتیاد ، در خیلی از زمینه ها اراده شخصی باعث آزار دبگران میشود ، مانند سیگار کشیدن و .....
پاسخ
افکار و اراده من آلوده باشد همه اعمال و رفتار های من اشتباه و غلط است .
وقتی افکارم به خاطر ترس ، رنجش و خود خواهی خراب می شود ناخوداگاه در بیماری فرو می روم و وارد چرخه معیوب میشوم.مانند سیگار کشیدن.تنبلی
پاسخ
ددر قدم سوم اشنا میشوم با اراده شخصی تا قدم یازده منطبق شود با اراده خداوند
اراده شخصی باعث میشود نیازهای دیگران را در نظر نگیرم احترام به حق و حقوق دیگران قایل نشوم خودم را از دیگران برتر یا پست تر ببینم از جایگاه خودم
خارج شوم خودم را محور دنیا ببینم فرصت اشتباه را از دیگران بگیرم خودمحور شوم و تمام ارتبط با میط پیرامونم شرطی شود ...
پاسخ
سلام
انقدر به دنبال اراده شخصی خود بوده ام که تمام احساسات ونیازهای دیگران را زیر پا میگذاشتم به من اعتماد میکردند و من با خود خواهی و نواقص اخلاقیم باعث خرابکاری میشدم که باعث میشد هم اعتبارشان وهم احساساتشان اسیب ببیند و برای جبران شکست من تاوان مالی نیز بر گردن انها می افتاد ویا برای جبران شکستم به انها ضربه میزدم
پاسخ
این را میدانم در کمال آگاهی وگاهی درکمال نا آگاهی باعث تاثیر گذاشتن روی دیگران میباشم خود خواهانه استفاده کردن از اراده شخصیم باعث رنجش دیگران میشوم وبرای رسیدن به میل اراده شخصی خودم شروع سو استفاده کردن از دیگران میکنم طوری دیگران راابزار میکنم که خود آنها هم متوجه این سو استفاده میشوند وترس از گفتن سوتی هایم باعث سانسور شدن خودم میشوم گاهی خصوصیت شخصی خود چنان جالب نیست وبه دیگران انتقال میدهم وازاین طریق انرژی منفی را بر روی دیگران میگذارم وآنها را ازهدف اصلی شان دور میکنم
پاسخ
اول اینکه اعصابشونو بهم میریرم . اونا هم مجبورن از من فاصله بگیرن ، با من لج بازی میکنن ، من بیماریم را به آنها انتقال میدهم ، مرا به چشم یک دیوونه میبینن، با ترس و وحشت به من نگاه میکنند.
پاسخ
وقتی که از برنامه دورم خلق و خوی من فرق میکند.در خانواده پذیرش من میاد پایین دیگران را نمیتوانم درک کنم .واعتماد از دوطرف دچار مشکل میشود
پاسخ
هرگاه از روی میل وارادی شخصی خود رفتار میکنم رفتارم تحت تاثیر بیماری ام قرار میگرد واز روی خودمحوری وهوای نفس وافراط رفتار میکنم و همین مثله باعث میشود خاسته یا ناخسته به دیگران لطمه و خسارت بزنم میل واراده شخصی من همیشه برگرفته از افکار منفی و مخرب من است که باعث صدمه و خسارت به دیگران میشود
پاسخ
احساسات دیگران رو نادیده گرفتن ادم ها رو طردکردن ادم ها رو به حان هم انداختن رابطه ها را خراب کردن نشانه ی اراده ی شخصی پرحرفی غیبت دیگران را ازخودفراری دادن رنجش پیداکردن خشم واینکه حقوق دیگران رو رعایت نکردن.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان