امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم پنجم سوال 2 : آیا در این نقطه ترسی دارم؟ آنها چه هستند؟
ما ممکن است همه ترس هایی که درباره آن ها صحبت شد یا ترس های دیگری را داشته باشیم ، که ما را آزار می دهند .

قبل از پیوستن به معتادان گمنام ، احساس می کردیم هیچ کس نمی تواند کارهایی که ما انجام داده بودیم را ، درک کند . می ترسیدیم که اگر باطن خود را آشکار کنیم ، طرد شویم. اکثر معتادان از این مسئله رنج می برند . ما متوجه شده ایم احساس ، واقع بینانه نبوده و اعضای انجمن ، ما را به خوبی درک می کنند.
پاسخ
ترس های است که به علت عدم شناخت خودم و عدم اگاهی از نتیجه ی کار کرد این قدم سراغم می اید از قبیل ترس از دست دادن اعتبارم ترس از اینکه راهنمایم در مورد من چه فکری می کند ایا خداوند مرا می بخشد ؟
ترس از دست دادن زندگی ام ترس از اینکه نکند همه ی راه هایی که امده ام اشتباه بوده و شاید این اصول در اینده پاسخ سوالات ذهن من و زندگی مرا ندهد
پاسخ
هیچ گونه ترسی نداشتم و ندارم ، حتی از بخش ناشناخته های این قدم
بسیار مشتاق بودم که ببینم تأثیر این قدم در روند بهبودی من چیست
بسار بسبار کارآمدتر از آنچه که تصورش را میکردم بود
با کارکرد چهار قدم قبلی ، آمادگی کامل برای این قدم را پیدا کرده بودم
پاسخ
هیچ ترسی وجود ندارد که من بخواهم برای بهبودیم کمکاری کنم بیماری اعتیاد یعنی ناطق سخنگو که هر لحظه با من حرف میزند و نمیگذارد با بهبودی ارتباط بگیرم اما من مسول بهبودیم هستم و برای اینکه درونم را خانه تکانی کنم هیچ ترسی به خود راه نمیدهم چرا که ایمان به خدایییدا کردم که عاشق و مهربان است ...
پاسخ
ترس هایی دارم
اما آنقدر شنیده ام که این قدم به دوستان من کمک کرده پس به من هم کمک خواهد کرد از. خداوند درخواست کمک میکنم
پاسخ
ترس از محدود شدن،،اگه اقرار کنم دیگه نمیتونم خطارو دوباره انجام بدم،ترس از دست دادن لذت،میترسم زندگیم خشک وکسل کننده بشه،،ترس ازاحساس گناه وخجالت،،ترس ما از نبود ایمان به فرایند بهبودی است،،برای کارکرد قدم پنجم دوچیز نیاز است یک شهامت وحس اعتماد به فرایند التیام روح،
پاسخ
ترس محصول طرز تفکر معتادگونه من است و سد راه بهبودیم می باشد. یک قسمت از ترس هایم مربوط به باورهای گذشته است و قسمت دیگر آن تجربه های درد آور گذشته ام در رابطه با اعتماد 

کردن به دیگران می باشد. ترس هایی که در این لحظه دارم عبارتند از : ترس از قضاوت راهنما و اطرافیان ، ترس از اینکه وجهه شخصیتی که برای خود ساخته ام از بین برود ، ترس از اینکه از اقرار و

مشارکت من سوءاستفاده شود ،ترس از اینکه با اقرار به اشتباهاتم درد بیشتری متحمل شوم ،ترس از اینکه با اقرار به نقشم تمام چیزهایی که به عنوان اسلحه داشتم زمین بگذارم و رها کنم و ببخشم.

ولی واقعیت این است که بکارگیری قدم پنجم و اصل روحانی شهامت و اعتماد و ایمان فرآیند بهبودی را در من بیشتر خواهد کرد .
پاسخ
بله . معمولا ترس هست ولی نباید به اون اجازه تاثیر گذاری دهم.
ترس از افشاشدن . ترس از قضاوت . ترس از دست دادن دیگران . ترس از دیدن خود . ترس از دست دادن اعتبار
پاسخ
بلی هنوز هم ترس دارم به خاطر کمبود ایمان ولی با تکرار وتمرین اصول روحانی وبه اجرا گذاشتن قدم دو وسوم از بین میرود وهرچقدر در بهبودی بیشتر تمرین کنم ترسهایم کمتر میشود وخاست خداوند را بیاریم توی زنیگیم وبا دعاکردن واز خداوند کمک گرفتن وزانوزدن در مقابل خداوند
پاسخ
در ابتدا بله ترس داشتم ، ترس از قضاوت شدن ، ترس از تردد شدن ، ترس از شکستن گمنامی و ... اما وقتی به یک نفر اعتماد کردم و او را باور کردم از قبل از کارکرد قدم پنجم ، به مرور ترس هایم فرو ریخت و باورم به او صد چندان شد .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان