امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم پنجم سوال 7 : آیا می توانم چگونگی دقیق خطاهایم را تشخیص دهم و آن ها را بپذیرم ؟
زمانی که مصرف می کردیم ، اکثر ما احتمالا کسانی را داشتیم تا به ما بگویند که با مواد مخدر مشکل داریم و نیازمند کمک هستیم . نظر آن ها برای ما مهم نبود . یا حتی اگر مهم بود ، برای قطع مصرف کردن ما کافی نبود . این اقرار در قدم پنج نیز صدق می کند .
پاسخ
ما به واسطه حضور در انجمن و داشتن راهنما و جلسه تا حدودی می توانیم خطا هایمان را بپذیریم ولی نباید به این باور اشتباه برسم که من می توانم همه ابعاد بیماریم و خطاهایم را تشخیص دهم .

و این راهنما است که می تواند به شرط اقرار صادقانه و تمایل داشتن من این کار را انجام دهد .
پاسخ
به تنهایی خیر چون به تنهایی استاد خودفریبی هستم و سرذرگم میشوم باید از راهنما کمک بگیرم تا بتوانم چگونگی خطای خودم را شناسایی کنم و تعادل در رفتارم احساسم و اعمالم به تعدل برسد و تمایل داشته باشم دعا کنم اقدام عمل داشته باشم تا به پذیرش موضوع برسم و پذیرش یعنی قبول واقعیت ...
پاسخ
خودم به تنهایی نمی توانم برای من این کار به کمک راهنما و خداوند اتفاق میافتد او به من کمک میکند تا
بتوانم خطاهایم را بشنسام
پاسخ
خیر ، کار بسبار دشواریست زیرا بیماری اعتیاد اصلا مجال این کارو نمیده ، اما توسط شخصی که شنونده ترازنامه است ، چگچنگی دقیق خطا مشهود میشود و اما پذیرفتن چگچنگی دقیق خطا بستگی به تمایل من به آن کار و یا داشتن صداقت است ، خیلی از موضوعات را من نپذیرفتم و خیلی هارا پذیرفتم ، اما نقش خود را کامل پیدا کردم و بدنبال تغییر در این الگوهای خود شدم
پاسخ
امروز با کرکردن قدم ها به بیداری دست یافته ام که می توانم تشخیص دهم چه کاری خوب و یا چه کاری خطا و اشتباه است . اما باز هم برخی از موارد خطا و اشتباه می کنم . هیچ انسانی کامل نیست . مهم این است که وقتی می دانم می خواهم خطا کنم قبل از انجامش اقرار کنم و صد البته مشورت ، این باعث می شود شاید مرتکب خطا نشوم و اگر خطایی مرتکب شدم ، اقرار به آن می تواند بمن کمک کند تا دورباره مرتکب آن خطا نشوم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان