امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم دهم سوال 1 : چرا انجام قدم دهم یک ضرورت است؟
از طریق کارکرد نه قدم قبلی ، زندگی ما به طوری چشم گیر و ورای انتظارات اولیه مان ، تغییر کرده است .

صداقت ، فروتنی ، و توجه به دیگران نزد ما بیشتر شده ، و ترس ، خودخواهی و رنجش ما تخفیف یافته است . اما ضمانتی وجود ندارد که تغییراتی حتی این چنین عمیق و ژرف ، دائمی نیز  باشند . چون ما بیماریی به نام اعتیاد داریم و همیشه امکان این وجود دارد که دوباره مثل گذشته شویم .

بهبودی هزینه خاص خود را دارد ، و مراقبت خاص ما را می طلبد . ما باید به انجام کارهایی که تا کنون برای بهبودی خود انجام داده ایم ، ادامه دهیم .

ما باید به صادق بودن ادامه دهیم ، باید اعتماد و ایمان داشته باشیم ، باید به اعمال مان و عکس العمل های مان توجه داشته باشیم ، و ارزیابی کنیم آن ها چگونه به نفع یا ضرر ما عمل می کنند .
پاسخ
با انجام قدم دهم  در روند عملکرد بیماریم قرار میگیرم و اعمال خود را مشاهده و می سنجم تا بتوانم در ادامه ، بهبودی خودم را بروز رسانی کنم و سطح آگاهی خودم را از خود و

بیماریم بالا ببرم . این کار باعث می شود دچار خود مشغولی نشوم و از پرداختن به افکار مخرب جلوگیری کنم ، همچنین باورهایم را مورد بررسی قرار می دهم و تمرین صداقت

می کنم . انجام قدم دهم باعث می شود من به بیماری اعتیاد خودم اجازه پیشرفت ندهم و سریعاً به اشتباهاتی که مرتکب شده ام اقرار کرده و در ترازنامه نقشم را پیدا کنم.
پاسخ
برای برقراری تعادل در زندگی روزمره و بالانس کردن خود و اقرار اشتباهات و حتی اطلاع از نقاط قوت خود در امور ، نیاز است تا قدم دهم را روزانه ، هفتگی ، ماهانه ، سالانه ، مورد

استفاده قرار بدهیم و به تهیه ترازنامه شخصی خود ادامه دهیم تا از فعال شدن بیماری مان در قسمت نواقصمان جلوگیری کنیم و یا حداقل بتوانیم آنها را کمرنگ و به تعادل برسانیم .
پاسخ
چون كه من بايد خودم را به طور روزانه چك كنم و نقاط ضعف و قوت خود را ارزيابى كنم و خودم را با تراز نامه نوشتن بالانس كنم تا به تعادل برسم و فراينده بهبوديم را به اجرا بگذارم من اگر تراز نامه نگيرم هيچ وقت ارامش ندارم حتى تراز نامه هفتگى هم باشد من را بالانس مى كند
پاسخ
اکتسابات حیاتی نه قدم قبل نیاز ب نگهداری و حفاظت دارد. قدم دهم یک قدم نگهدارنده و محافظت کننده است. در قدم دهم تمامی دستاوردهای شخصی نه قدم قبل در قدم دهم ب اجرا گذاشته میشود. بیماری اعتیاد ب طور روزانه در حال رشد و در صدد تخریب است و ما نیز ب طور روزانه باید بهبودی خود را ی نمایش بگذاریم. حتی در زمانیکه بابیماری عمل میکنیم بیان و اقرار آن در فدم دهم نشان دهنده ی بهبودی فعال است
پاسخ
کارکردقدم مرابه تعادل می رسانه من نه قدم برای خودشناسی کارکردم تابتوانم ازضعفهاونواقص خود استفاده نکنم ولی وقتی باقدم ده زندگی می کنم مثل یک ترمز دستی ماشین هست برای من چون قبل ازهرکاری اول ترازمی گیرم وبعد اشکالات خودرادر می اورم وبروزرسانی میکنم وکمتربه مشگل می خورم وهمیشه ترازخودم رامیگیرم که خوب هست یابد اگرخوب بود بهترانجام دهم
پاسخ
زندگی بالا و پایین دارد و خیلی مواقع امکان دارد از روی بیماری تصمیم گرفت و یا در رابطه با احساس مشکل پیش می اید پس در این رابطه باید ترازنامه تهیه کرد تا در افراط و تفریط گیر نکنیم تراز کمک میکند کمتر ازمون خطا کنیم ...
پاسخ
به عقیده من برای تداوم در بهبودی و پاک زندگی کردن ، ضرورت این قدم مشخص میشود
بخشی از بیماری من میبایست همیشه مورد بررسی قرار گیرد در غیر اینصورت در بهبودی دچار رکود میشوم ، بررسی رفتار ، اعمال و انگیزه ها کمک میکند که اصول را بهتر درک کرده و آنها را راحتتر به اجرا درآورم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان