امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم اول سوال 25 : اعتیاد من چگونه باعث آزار رساندن به خودم و دیگران شده است؟
افسوس خوردن - خود آزاری - خودخواهی و ...

باعث شده در کارهایم سست و بی حال باشم . درگیری روانی پیدا کنم ، اعتماد بنفسم را از دست میدهم ، آزادی و خوشبختی را از خودم میگیرم ، مانع پیشرفت خودم در زندگی و بهبودی میشوم ، پرتوقه میشوم ، دنبال مقصر میگردم ، با خانواده ام درگیری لفظی و فیزیکی پیدا میکنم ، آنها را از خودم میرنجانم ، تو خواب حرف میزنم و از لحاظ جسمی ضعیف میشوم.
پاسخ
بیماری ام وقتی فعال می شود ، از کنترل خارج می شوم ، خشم ، خودمحوری ، و عدم تعادل باعث نا آرامی من در زندگی خود و اطرافیانم خواهد شد و ناخواسته یا خواسته باعث آزار آنها نیز می شوم .
پاسخ
با سلام....
وقتی میگوییم اعتیاد یعنی فهم و درک درست از مسائل ، موقعیت ، مکان ، زمان و انسانها نداشتن وقتی میگوییم اعتیاد یعنی در لحظه احساسات برانگیخته و رنجش داشتن وقتی میگوییم اعتیاد یعنی در لحظه احساس خلاء ، بی ارزشی و بی هویتی داشتن و جنبه های دیگر اعتیاد مثل خشم غرور ، توقع بیجا ووووووو
در چنین شرایطی مثلا از غذای همسرم ایراد بنی اسرائیلی میگیرم و باعث آزار خودم همسرم فرزندانم و میهمانانم میشوم یا توقع دارم درخواستی از کسی کردم جواب نه نشنوم وگرنه طرف مقابل رو خراب میکنم یا مثلا دوست دارم همه مرا درک کنند در حالیکه هیچکس نمیداند من از چه چیزی ناراحتم یا مثلا فکر میکنم چون پدر خانواده ام هر چی بگم درست است و همه باید اطاعت کنند یا وقتی برادرم یا خواهرم یا دخترم  اشتباهی میکنند من احساس بدی پیدا میکنم و بجای آنها خجالت میکشم وخودم رو سرزنش میکنم.
در کل وقتی اعتیادم در هر زمینه ایی فعال میشود از تعادل خارج میشوم و کنترل اعمال و رفتارم رو از دست میدهم و باعث اذیت و آزار خودم و دیگران میشوم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان