امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل هوشیاری
آنچه را در اختیار داریم، فقط می‌توانیم با هوشیاری حفظ كنیم...

چگونه نسبت به بهبودی خود هوشیار بمانیم؟ ابتدا باید درك كنیم بیماری ما برای همیشه همراه ما خواهد بود. تفاوتی نمیکند چه مدت پاك بودهایم، زندگی ما چقدر بهتر شده است و تا چه حد شفای روحانی یافتهایم ، در هر حال، ما هنوز معتاد هستیم . بیماری ما صبورانه منتظر میماند تا به محض اینكه به آن فرصت دهیم از دام رها شود.

هوشیاری دستاوردی روزانه است . تلاش میكنیم دائماً هوشیار باشیم و در مقابله با مشكلات آماده باشیم . منظور این نیست كه باید همیشه بیدلیل ترس داشته باشیم که اگر برای لحظهای غفلت كنیم ، چیزی وحشتناك زندگی ما را تسخیر خواهد كرد ؛ فقط به طور عادی احتیاط میكنیم . دعای روزانه ، شرکت منظم در جلسات و لطمه نزدن به اصول روحانی به خاطر انتخاب راه آسانتر ، از اقدامات هوشیارانه است. در صورت لزوم ، ترازنامه تهیه میکنیم ، آن را هر زمان که از ما خواسته شد، با دیگران در میان میگذاریم و بهبودی خود را با احتیاط پرورش میدهیم . مهمتر از همه، هوشیار میمانیم!  

پاسخ
یک قسمت از هوشیاری را بعد قطع مصرف بدست میاوریم اما برای هوشیار ماندن باید یکسری کارها را روزانه انجام دهیممرتب منظم و مستمر جلسه رفتن مشارکت کردن و خوب گوش دادن راهنما داستن وصل بودن .دعا و مراقبه کردن خدمت کردن قدم کار کردن و هر روز تراز داشتن دریچه افکار باز داشتن ...
پاسخ
من زمانی میتوانم هوشیار باشم که دائم در برنامه حضور فعال و مستمر داشته باشم . هوشیاری من وقتی نمود پیدا میکند که چیزهایی که در انجمن یاد گرفتم به رایگان انتقال دهم . 

اصولی روحانی برنامه بخصوص صداقت و روشن بینی به هوشیاری من کمک میکند تا بیماری خود را بپذیرم و مراقب باشم که از آن غفلت نکنم .
پاسخ
از طریق ترازنامه روزانه و شرکت در جلسات و راهنما و وصل بودن میتوان هوشیار بود
هوشیاری برای من به این معنی است که دیگر تکرار اشتباه نکنم و از آنها درس بگیرم و این موضوع برای من از طریق نوشتن و مرور آن میسر میشود
پاسخ
هوشیاری محصول حضور مرتب در جلسات و در روند مستمر قدمها قرار گرفتن است

زمانی هوشیاری اتفاق میافتد که با تهیه ترازنامه روزانه و بررسی ان در حضور راهنما انجام گیرد

مفهوم هوشیاری برای من این است که زندگی ، خود ، خانواده را همانطور که هست بپذیرم و در جعت تعالی قدم بردارم
پاسخ
من بیماری دارم که هروز درحال پیشروی هست ودرهرلحظه اماده هست که مرانابودکند ودردام خودگرفتار کند
ومن هم بایدهوشیار باشم وبه تورمرتب درجلسات شرکت کنم مشارکت کنم مشورت کنم وبطور مرتب بارهنمای خوددرتماس باشم
قدم کارکنم تراز بگیرم ودعاومراقبه کنم واگراینهارامراعات کنم به اصل روحانی هوشیاری رسیدم تا بتوانم جلوی بیماری خودرابگیرم
پاسخ
اگر به شکل روزانه با یکی از منابع و یا ابزارهای برنامه سروکار نداشته باشم، دچار غفلت خواهم شد. شاید لغزش برایم اتفاق نیوفتد اما هوشیاری من، در روبرو شدن با زندگی، به پایین ترین سطح خود خواهد رسید.
پاسخ
با کارکرد قدم ها نسبت به بیماری ام شناخت و هوشیاری بیشتری پیدا کرده ام . شاید بتوانم جلوتر از بیماری ام حرکت کنم و دریچه هایی که می تواند نفوذ کند ، را ببندم ، و بتوانم بهبودی خود را در راس قرار بدهم و موانعی که بر سر راه بهبودی من است ، را با مشورت ، اقرار ، ترازنامه شخصی و دعا و مراقبه کمرنگ و یا از میان بردارم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان