امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 3.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اصل ترازنامه شخصی
تداوم در تهیه ترازنامه شخصی بدین معناست که عادت کنیم خود ، اعمال ، رفتار و روابط خود با دیگران را به طور منظم ارزیابی کنیم.

ترازنامه روزانه ابزاری است که به واسطه آن میتوانیم خلاصهای از اعمال خود در زندگی را تهیه کنیم . پیچیدهترین بخش تهیه ترازنامه منظم، تصمیمگیری درباره نحوه آغاز آن است . آیا باید همه این اعمال را بنویسیم ؟ چه چیزی را باید بررسی کنیم ؟ و از کجا بدانیم کار ما چه زمانی تمام شده است ؟ به این شکل کاری ساده را به پروژهای مهم تبدیل کردهایم. 

میخواهم با احساس خود از زندگی جدیدی که به من داده شده همچنان ارتباط برقرار کنم . در پایان این روز ترازنامه ساده و مختصری تهیه میکنم .
پاسخ
تداوم در ترازنامه و چک کردن بررسی صادقانه خودم میتواند مرا دایما در تماس با بهبودی نگه دارد و ضریب خطاهایم را بگیرد بار منفی را از دست بدهم
نوشتن تراز مرا با درونیاتم و برونیاتم هماهنک میکند و به هدفم جهت میدهد نظم و انظباط را در رفتار اعمالم بوجود می اورد افراد ماهر متبهر بدنیا نیامدنند (کتاب پایه )پس من با نوشتن و بررسی خودم میتوانم برای روز بعدم برنامه داشته باشم و هدف مند با نظم و انظباط و حرکت رو به جلو داشته باشم ...
پاسخ
در ترازنامه شخصی من دنبال مقصر نیستم ولی دنبال اشتباهاتی هستم که تکرار آنها شاید تبعات زیادی برایم داشته باشد.

با انجام ترازنامه مستمر میتوانم روی رفتار و عملکردم مسلط باشم و در فرآیندی به تغییری شگرف دست پیدا خواهم کرد.

ترازنامه شخصی مرا از کنترلی که روی دیگران دارم خارج میکند و خودم را در چهارچوب تعیین شده قرار میدهد و مدام خودم را چک میکنم .

به نظر شخصی بنده : ترازنامه ضمانت ادامه بهبودی شخصی من در انجمن معتادان گمنام است.
پاسخ
بدلیل فراموشکاری و احساس توانایی کاذب دوست دارم همه جیز را خودم تجربه کنم
اما ترازنامه نویسی و در کل نوشتن حتی جزییات ساده باعث میشود من تجاربی که در گذشته به سختی بدست آوردم را در آینده به راحتی استفاده کنم و مسیر برایم هموار تر شود
به پیشنهاد یکی از اعضای قدیمی اینکار را شروع کردم و به من کمک کردم الان میفهم که چرا NA پیشنهاد به نوشتن میکند زمانی که مینویسم نمیتوانم به خودم دروغ بگویم و با خود واقی ام روبرو میشوم
پاسخ
تراز نامه نویسی یکی از رهنمودهایی است که برنامه معتادان گمنام آن را توصیه میکند ، به این صورت که رفتار و اعمال خود را در طی روز بررسی میکتیم تا بتواتیم زندگی به روال برنامه را تجربه کنیم و هرگاه در اشتباه بودیم سریعا به آن اقرار کنیم که رهایی حاصل شود و ان اشتاه به الگوی رفتاری تبدیل نشود

ترازنانه نویسی به من کمک کرد که بتوانم بهبودی فرذی را تجربه کنم
پاسخ
ترازنامه شخصی یعنی بالانس شدن زندگی شخصی وقرارگرفتن درمسیربهبودی
ترازگرفتن مراسرجای خود می اوردومن باترازگرفتن ازخودم می توانم درست تصمیم بگیریم ودرست عمل کنم ونتیجه درست گرفتن
پاسخ
بیماری اعتیاد یک بیماری گسترده و غیر متمرکز میباشد و در آن واحد در چهاار جنبه جسمی روحی روانی و احساسی در حال کار و تخریب میباشد. اعتیاد چهار چوب و تعریف مشخصی ندارد . برای مهار این افسار گسیخته نیاز ب یک برنامه باتعریف و انسجام منعطف داریم ب نام تراز نامه ی شخصی. دادگاهی خود بدون باز خواست و تنبیه . قاضی خودت و مخاطب خودت هستی. مجازات نمیشوی. و این باعث صداقت باخود و شهامت  در اجرای این امر میشود. بیماری اعتیاد بی تربیت و نامنظم است. این قدم با ملاطفت و ب آرامی موجب نظم و ساماندهی درونی و در نتیجه انعکاسش انظباط بیرونی در جوانب خانوادگی شغلی عاطفی و... میشود.
پاسخ
وقتی از درونیاتم روی کاغذ مینویسم دیگر نمیتوانم خودِ واقعیم را انکار کنم. برای من ترزنامه یعنی: دیدن و اصلاح مسائل.
پاسخ
ترازنامه شخصی به من کمک می کند تا نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنم ، بتوانم مشکلات خود و بیماری خود را پیدا کنم ، وقتی تراز می گیریم ، پی به اشتباهات و یا برعکس موفقیت هایم می برم .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان