امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم ششم سوال 9 :چه اعمالی می توانم انجام دهم،که نشان دهنده آمادگی کامل من باشد؟
کاری که ما در قدم ششم نیاز است ، انجام دهیم ، بسیار شبیه کاری است که مجبور به انجام آن در دو قدم اول شدیم ، ما باید اقرار کنیم که در برابر نیرویی دورنی که چیزی جز درد و تحقیر در زندگی ما همراه نداشته ، شکست خورده ایم و بعد باید اقرار کنیم که برای رویارویی با این نیرو نیاز به کمک داریم .

ما باید کاملا این واقعیت را که خودمان نمی توانیم کمبودهای خود را برطرف کنیم ، بپذیریم .
پاسخ
لازم است ابتدا نواقص و کمبودهای اخلاقی خودم را شناسایی کنم و بعد از آن با تجربه گرفتن از دوستان بهبودی و راهنمای خود ، تلاش کنم تا قدم به قدم نقص های خودم را کمرنگ و کمرنگ تر کنم . به نقص های خودم اقرار می کنم و آنها را پنهان نمی کنم .
پاسخ
در خواست کمک دیدن ضعفها و چگونگی نقصها باورهای جدید را تعمیم و رشد دادن انکار نکردن ارتبط سالم و موثر داشتن تمرین روزانه فروتنی توانایی ها را طبق اصول رشد دادن ایجاد تمایل قدر شناس بودن ...
پاسخ
همیشه تسلیم باشم برای من امروز تسلیم بودن یعنی در برابر بهبودی ، جلسه و برنامه انجمن معتادان گمنام تسلیم باشم
امروز درخواست کمک میکنم نه فقط از یک نفر. و یا یک گروه من با تمام وجود. این کار را میکنم و در. مسیر بهبودی حرکت میکنم و سعی میکنم آموزش پذیر باشم
پاسخ
سعى كنم مشاركتى صادقانه داشته باشم ،با راهنمايم رابطه اي خوب داشته باشم،رابطه ام را با خداوند رابطه اى سالم قرار دهم و در آخر بپذيرم انتقادهاى سازنده به من كمك ميكندتا تغيير كنم.
پاسخ
همچنان که از قدم یکم تا قدم ششم رسیده ام ، این خود بهترین اعمال من در جهت کارکرد این قدم است
فقط کافیست که یک نگاه ، هرچند سطحی به ترازنامه اخلاقی خود بیندازم ، آن را بپذیرم و خواهان بهبودی در چگونگی عملکرد شوم
پاسخ
اقرار به داشتن نواقص و دست برداشتن از خودمحوری - افزایش شناخت و آگاهی از نواقص و درخواست کمک - ارتباط مستمر با راهنما و مشورت گرفتن - بررسی ترس ها در مورد جدا شدن از نواقص - 

به دنبال مقصر نگردم و فقط لیست نواقصم را تهیه کنم - جدی گرفتن اصول و بکار گیری در زندگی روزمره - بررسی باورهای مخرب که باعث به وجود آوردن ترس هایم شده - تمرین اصول روحانی قدم ششم:

تعهد ، تسلیم ، تمایل ، ایمان ، اعتماد
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان