امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم یازدهم سوال 9: تماس دائم با NA و در برنامه بودن،چگونه به سفر روحانی من کمک میکند؟
لازم است همیشه به خاطر داشته باشیم که ما به معتادان گمنام نیاز داریم تا بتوانیم با اعتیاد خود کنار بیاییم . هر چیز دیگری که به زندگی خود اضافه

کنیم می تواند کیفیت آن را بهبود بخشد ، اما نمی تواند جای برنامه بهبودی NA را بگیرد .
پاسخ
در برنامه بودن این نیست جلسه بروم قدم کار کنم خدمت کنم راهنما داشته باشم در برنامه بودن از نظر من یعنی با برنامه بودن گاها مشهود است من تمام اصول را انجام میدهم اما حال خوبی ندارم جرا که با برنامه نیستم من باید تماس دایم با ان ای را حفظ کنم و بروز باشم حال و احساس خوب و بدم را بازگو کنم تراز قدم ده داشته باشم با برنامه بودن یعنی اصل روحانی را روزانه رعایت کردن ....
پاسخ
من همیشه بهna نیازدارم واگربخواهم درفرایند بهبودی قرارگیرم حتما باید بروز باشم واز ابزار برنامه دوازده قدم استفاده کنم
انجمن معتادان گمنام فقط در راستای بیماری اعتیاد به من کمک می کند وکاری به مسائل خارجی ندارد.
پاسخ
برنامه معتادان گمنام دارای اصولی است که با پیروی از این اصول می توانیم به خود شناسی و خدا شناسی برسیم ، یاد می گیریم که خداوندی مهربان

حافظ و یاور ما است و در همه حال می توانیم از اراده و خواست او در زندگی استفاده کنیم و بهتر به او وصل باشیم .
پاسخ
در برنامه بودن و اصول روحانى و عملكرد من رو مى سازد و كمك مى كند تا روحانيتم خوب و قابل قبول شود و انجمن من رو در يك راه معتادل حركت ميدهد و من حالم با انجمن خوب است
پاسخ
تماس دائم ب معنای بهبودی مداوم است. ک موجب یادآوری اینکه کیستم و فرصتی برای ارائه دادن آنچه ک دراختیارم قرار داده اند و در این تبادلات است ک من پاسخ خود را دریافت میکنم. تماس دائم یعنی بهبودی همان روز . و در ضمن در این روابط مداوم هست ک هربار قسمتی از هستی گمشده یا ناشناخته خود را پیدا میکنم
پاسخ
بدون اغراق عرض کنم که بهترین و بالاترین و مهمترین اتفاق و رویداد در زندگی من آشنایی با معتادان گمنام بود ، این مهم در رأس تمامیت زندگی من قرار دارد و قابل قیاص با هیچ چیزی نیست ، این همان سفر روحانی من است که با تمام وجود از ماهیت آن دفاع و استفاده میکنم
پاسخ
این تماس به زندگیم معنا می دهد و معنویت من رشد می کند . فقط در این اصول بود که توانستم مواد مخدر مصرف نکنم. هیچ کجا مثل برنامه NA و جلسات نمی تواند به من فرصت

خدمت را بدهد . در NA می توان مدر یک اشتراک گذاری دو طرفه تجربیات و آگاهی ام را بالا ببرم . خود را جدی بگیرم .
پاسخ
اگه من طالب این سفر روحانی باشم و تصمیم گرفته باشم از خود قبلی ام فاصله بگیرم ، تماس دائم با  NAو در برنامه بودن، بوسیله کارکرد قدمها و یادگیری اصول روحانی برنامه و یک راهنما کمکم میکنه بیفتم تو مسیر اصلی و ناخواسته از مسیر این سفر روحانی منحرف نشم... با شرکت مرتب تو جلسات و بودن در کنار همدردا و شنیدن تجربیات اعضاء و ارتباط با دوستان بهبودی، کمک میکنه ترسام کمتر بشه و اعتیاد نتونه منو تنها گیر بیاره و توانایی مراقبت از خود پیدا میکنم که مبادا پام سر بخوره و خدای نکرده از ادامه سفر جا بمونم... در تماس دائم با NA بودن کمک میکنه تا همواره با نیروی برترم در ارتباط باشم و حرکت رو به جلو داشته باشم، اینطوری اعتیاد نمیتونه باهام تماس بگیره و صدای بیماری به گوشم نمیرسه ( ولی داره پشت سر میاد)... در برنامه بودن باعث میشه اصول را تمرین و تکرار کنم و بهبودی من تداوم داشته باشه و در ادامه رشد کنم، اونوقت بین من و خود قبلی فاصله میفته و همین باعث میشه کوچک (کودک) ببیبنمش و باهاش درگیر نشم . چون خوددرگیری در این سفر وقت و انرژی میگیره و حرکت رو به جلو کند یا متوقف میشه.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان