امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدم ششم سوال 4 : آیا نقائصی دارم که فکر می کنم امکان ندارد که بر طرف شود؟
قدم ششم سوال 4 : آیا نقائصی دارم که فکر می کنم امکان ندارد که بر طرف شود؟ آن ها چه هستند ؟ چرا فکر می کنم که امکان ندارد که این نقائص بر طرف شوند؟

ما ممکن است این ترس قدیمی ، که ظرفیت تغییر نداریم ، را دوباره تجربه کنیم ، و فکر کنیم که بعضی از نقائص شخصیتی ما برای همیشه ماندگار هستند . ما می توانیم از این واقعیت که حداقل از مسئله خود آگاه هستیم و تمایل داریم که بر روی آن کار کنیم استفاده کرده و تا حدودی آرام بگیریم . نیاز است که ما احساس اعتماد و امیدمان به این که فرآیند بهبودی حتی بر عمیق ترین و ثابت قدم ترین نقائص کار خواهد کرد را حفظ کنیم .
پاسخ
با کارکرد قدم های دوازده گانه معتادان گمنام و ریشه یابی بیماری اعتیادم ، به بسیاری از نقائص خود پی برده و در رفع آنها تلاش می نمایم . و این باور که نمی توانم برخی از نواقصم

را بر طرف کنم ، علائمی از بیماری من است که نباید به آنها بهاء دهم . اگر در مسیر بهبودی باشم و اصول را رعایت کنم ، به کمک خداوند نقصی نیست که نتوانم بر طرف کنم.
پاسخ
به عنوان انسان ، نقائصی دارم ، در طی روز برخی از آنها فعال و بذخی از آنها غیر فعال هستند ، و حتی برعکس ، اما با ایمانی که به اصول و کارایی برنامه معتادان گمنام دارم ، میدانم که با بکارگیری اصول و کارکرد قدم ها ، و درکی از یک نیروی برتر و در خواست کمک از او میتوانم تمایل آن را پیدا کنم که تمامی نواقصم برطرف شوند و در این نسیر روحانی آزادانه زندگی کنم.
پاسخ
نقص درتمام انسانهاوجوددارد چون جزعی ازمن هست باکارکردقدمها من توسط راهنمای خودانهاراشناسایی می کنم ودرسددبرطرف کردن انهامی شوم بعضی وقتها نمی توانم نقص خودرابرطرف کنم ولی باتمرین وباکمک راهنمای خود وسپردن ودعاکردن می توانم ان نقص را کمرنگتر کنم
پاسخ
نواقصی دارم که هنوز میل و رغبتی برای برطرف شدنش ندارم و همیشه به دنبال توجیه و بهانه برای مصرفش هستم . چون هنوز از آنها لذت می برم و می ترسم از دستشون بدهم .

چون فکر می کنم زندگی یعنی خوش بودن در هر شرایطی

خود محوری ، غرور ، تأیید طلبی ، خود بزرگ بینی ، زور گویی با این نواقص دارم حال می کنم و تمایلی برای برطرف شدنش ندارم . 

کله من میگه این نواقص دیگه جزئی از وجود من شده و امکان برطرف شدن آن غیر ممکنه
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان